Anasayfa İletişim Site Haritası
KURUMSAL   ÜRÜNLERİMİZ   MÜŞTERİ HİZMETLERİ   TEMSİLCİLİKLERİMİZ   BAYİLERİMİZ
Bor Power
Bor Power Özellikleri
Bor Power Nanolube Satış
 
Bize Ulaşın
Adres : D-100 Karayolu Üzeri No:110 Eşme - Kartepe / KOCAELİ
Tel : +90 262 377 28 21
Fax : +90 262 377 28 22
Email : akce@akcesan.com.tr
 
Bor Kullanım Alanları

bor

Bir nanometre (nm) bir metrenin milyarda biri yani bir milimetrenin milyonda biri yada başka bir değişle insan sacı çapının yaklaşık yüzbinde biridir. Nanoteknoloji ise nano boyutlardaki (<100nm) yapıların araştırılması, üretilmesi ve kullanımlarıyla meşgul olur. Bu haliyle nanoteknoloji atom ve moleküllerin küçücük dünyasıyla uğraşır. Bir nanometre uzunluğa, yaklaşık 4 ile 6 arası atom yan yana sıralanabilir..

NNT AŞ. kendisine ait olan yapım teknolojisini kullanarak ürettiği ve çapları 0,5 ile 100nm arasında değişen bu nano parçacıklar ile bu alanda yeni standartlar belirlemiştir. Çeşitli ürünlerde kullanılan Bor temelli nano parçacıklar NNT AŞ. tarafından 15 yıldır başarıyla üretilmektedir.

Atomik boyutta üretilen materyaller, nanometre boyutunda ortaya çıkan fenomenler ile birlikte yepyeni imkan ve olanaklara kapı açmaktadır. Kullanım alanı olarak birçok teknoloji alanı söz konusu olmaktadır. Örneğin; çevre ve Enerji teknolojisi, akilli materyaller, farmakoloji, tip, vs.

borNanometre boyutunda kimya, biyoloji ve fiziğin arasındaki sınırlar ortadan kalkar. Bu bilimler birbirleriyle birleşip ortak bir bilim dalı olan nanoteknolojiyi oluşturur. Eğer, istenilen herhangi bir moleküler yapının oluşması için, her atomun kendisi için önceden belirlenmiş bölgeye yerleşmesi gerçekleştirilirse, insanoğlu istediği madde yada sıvıyı kendisi yapabilecek duruma gelecektir.

Borun seçkin özellikleri nanoteknolojinin kullanımı ile daha da geliştirilebilir. Buna en iyi örneklerden biriside NNT tarafından üretilen ve tam da aşırı sertliğinden dolayı sürtünme azaltıcı etken olarak kullanılan bor elmas tozudur (MCDP). Bu durum yalnızca kristallerin çok çok küçük olması ve yuvarlanan bilyeler gibi yüzeyi çizmeden çalışmasıyla gerçekleşebilmektedir.bor

Özel, ticari veya endüstriyel sektörlerde kullanılan makinelerin ve motorların kullanım ömürleri ve performanslarının düşmesinin temel nedenleri arasında sürtünme, aşınma ve korozyonu sayabiliriz. Hatta, bir makinenin veriminin azalması sonucu ortaya çıkan daha fazla enerji ve sarf malzemesi gereksiniminden de sürtünme sorumludur.

NNT'nin yüksek teknoloji ürünü malzemelerinden BORPower® ürün serisinde bulunan Boron Elmas Kristalleri (MCDP) ve Nano Bor'un harika özellikleri, hareketli metal yüzeylerdeki sürtünme, aşınma ve korozyonu çok önemli ölçüde ve sürekli olarak azaltmaya yardımcı olur. Bugünün gittikçe zorlaşan enerji harcamalarını, hammadde darlığını ve çevre şartlarını gözönüne aldığımızda, BORPower®'ın araçlarda yüksek yakıt tasarrufu sağlayarak maliyetleri büyük miktarlarda düşürdüğünü ve çevreyi koruduğunu görürüz.Ayrıca endüstriye yönelik dizayn edilmiş ürünlerimiz, sanayide kullanılan ekipmanların daha az elektrik tüketmesine yardımcı olmaktadır.

BORPOWER ® nano bor kristal kati yağlayıcı özelligi ile tamamen fiziksel bir etkileşim tarzı ortaya koyarak piyasada bulunan diğer yağlayıcı ürünler ile karsılaştırıldığında birçok farklılık sergiler. Alışagelmiş yağlayıcı katkıları kimyasal etkileşim tarzları ortaya koyarak motoryağı, motor iç yüzeyi ve motorun hareketli parçaları ile kimyasal reaksiyona girer.

borBORPOWER ® katı yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örneğin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir: BORPOWER ® içerdiği parçacıklar nano kristal özelliğindedir yani çok küçük boyutta olmalarından dolayı motorda hiçbir yeri tıkamazlar

Bunun yanında dünya bor kaynaklarının büyük çoğunluğunun (%84) Türkiye´de bulunması büyük bir avantaj sağlamaktadır. Böylelikle NNT yüksek kalite ve yüksek miktardaki öncelikli hammaddelere kolayca ulaşabilmektedir, örneğin: bortrioksit (B2O3).

Nanoteknoloji önümüzdeki birkaç on yılı yönlendirip yeni pazar potansiyelleri ortaya çıkaracaktır. Nanoteknoloji uzman çevreler ve medyada 21. asrın anahtar teknolojisi olarak tanımlanmaktadır…

 
Anasayfa Kurumsal Ürünlerimiz Müşteri Hizmetleri TemsilciliklerimizBayilerimiz İletişim Site Haritası