Anasayfa İletişim Site Haritası
KURUMSAL   ÜRÜNLERİMİZ   MÜŞTERİ HİZMETLERİ   TEMSİLCİLİKLERİMİZ   BAYİLERİMİZ
Ürünlerimiz
Çelik Kumlama
Cimco Hırdavat Malzemeleri  
Enerji ve Geri Dönüşüm Sistemleri
Araç Üstü Atık Konteynerı
Mobil Araç Yükleme Boşaltma Rampası
Bize Ulaşın
Adres : D-100 Karayolu Cad. No:682 Eşme - Kartepe / KOCAELİ
Tel : +90 262 377 28 21
Fax : +90 262 377 28 22
Email : akce@akcesan.com.tr
Haberler
Akce Kumlama Boyama
Cimco el aletlerinin kalitesini keşfedin!
Kumlama ve boyama tesisimiz ile hizmetinizdeyiz
Cimco Hidrolik Bataryalı Sıkma Delme Kesme Aleti
 
Enerji Geri Dönüşüm Sistemleri

 

enerji geri dönüşüm sistemleri

Maxxtec Katı Biyokütle ve Endüstriyel Atık Isıdan Verimli Enerji Elde Edimi

Akce’ nin Türkiye temsilciliğini yaptığı Maxxtec, atık ısı enerjisi ve katı biyokütleden elektrik enerjisi ve ısı geri dönüşümü elde edimi üzerine sistemler kurmaktadır.
Dünyada enerji talebi, nüfusun artması ve yeni teknolojilerin gelişimi ile giderek büyük oranda artmaktadır. Enerji elde edimi için kullanılan hazır kaynakların hızla tükenmesi ve çevreye karşı duyarlı olmamaları bu kaynaklara olan bağlılığımızın azaltılması konusuna önem vermemizin gerekliliğini göstermektedir. Yenilenebilir enerji kullanımına ağırlık vermek, çağımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir. Yenilenebilir enerji kullanımı aynı zamanda CO2 emisyonun düşürülmesini sağlamakta, daha temiz bir çevre için zemin hazırlamaktadır. Avrupa ülkelerinde devletler, CO2 emisyonu beklenenden az olan şirketlere her azaltılan ton CO2 salınımı için belli bedeller ödemektedir. Yakında aynı sisteme Kyoto Protokolü kapsamında Türkiye’ nin de geçmesi beklenmektedir.
enerji geri dönüşüm sistemleriMaxxtec sistemleri iki şekilde enerji elde edimi ve ısı geri dönüşümü sağlar. Bunlardan birincisi katı biyokütle yakımıdır. Katı biyokütlenin yanması ile açığa çıkan ısı, kapalı devrede dolaşan termal yağın ısınması için kullanılır. Termal yağ ise ısısını organik sıvının dolaştığı diğer kapalı devreye aktarır. Üstün termodinamik özelliklere sahip olan organik sıvı, Maxxtec teknolojisinin başarısının sırrıdır. Bu organik sıvı buharlaşarak türbini döndürür ve elektrik elde edimi gerçekleşir. İkinci bir sistem ise, doğrudan tesisin atık ısısının kullanıldığı sistemdir. Elektrik elde edimi ve ısı geri dönüşümü yolunda izlenen diğer basamaklar ise ilk sistemdeki ile aynıdır.
Dünya artık elektrik ve ısı ihtiyacını mevcut ve yenilenebilir enerji kaynakları olan katı biyokütle, atık ısı veya güneş enerjisinden de sağlıyor. Fosil yakıtların fiyat artışları nedeni ile yükselen maliyetler, artan çevre bilinci ve bağımsız enerji üretimi arzusu ülkeleri ve endüstriyi farklı enerji arayışlarına sürüklüyor. Akce olarak amacımız, bu teknolojiyi kullanarak maksimum çevresel ve ekonomik verimi elde etmektir.

 

 

Maxxtec resmi web adresi: www.maxxtec.net

 
Anasayfa Kurumsal Ürünlerimiz Müşteri Hizmetleri TemsilciliklerimizBayilerimiz İletişim Site Haritası